Anasayfa Hakkımızda Programlarımız Hizmetlerimiz FotoGaleri İletişim
 
 
  Programlarımız

Bu sahnenin kahramanları sadece çocuklar...
Masal Abla Tiyatrosu oyunları, çocukların zihinsel, duygusal, özgüveni yükseltici, iyiliği, arkadaşlığı, sevgiyi öğütleyen, mutluluk verici interaktif oyunlardır. Her çocuğa unutamayacağı bir İLK sahne gösterisi deneyimi yaşatmak ilkesiyle tüm oyunlarda, çocuklara da rol verilmektedir.

 
1-Çocukbank (Çocuk Bankası)


Amaç:
Çocuklara birikim ve tasarruf yapmayı öğretmek.

Konusu: Ailesinden aldığı harçlıkları, hemen harcamayı alışkanlık haline getiren Cimcime bir türlü birikim yapmayı öğrenemez. Bu durumuna üzülen babası, ona doğum gününde çok güzel bir kumbara alır ve kumbarayı nasıl kullanacağını öğretir. Cimcime birikim yapmaya başladığında, aklına bir fikir gelir. Kendisi gibi birikim yapamayan arkadaşları için bir banka açmayı düşünür. Adı da "Çocukbank" tır.
Bu düşüncesini öğretmeniyle paylaşır. Öğretmeni çok mutlu olur. Çocukbanka gelen tüm çocuklara kumbara hediye eder. Çocuklar bu kumbarada birikim yapmayı öğrenirler. 15 gün boyunca harçlıklarını kumbaraya atıp, hiç harcamazlar. Sonra okulda açılan fuardan kitap alırlar.

 
3-Masal Abla Sokağı:


Amaç: Çocukların kendi yetenekleri keşfetmelerini sağlamak.

Konusu: Masal Abla Sokağı'nda tüm çocukların farklı bir yeteneği vardır. Bazıları resim yapmayı sever, bazıları müzik, bazıları spor ya da fotoğraf çekmek... Yani bu sokakta tüm çocuklar çok mutludur. Bir tanesi hariç. Cimcime, bir yeteneği olduğuna inanmıyordur. O yüzden diğer çocukların yaptığı güzel şeyleri kıskanır ve bozmak ister. Çocuklar Cimcime'ye küserler ve artık onunla konuşmazlar. O da gidip bir ağacın altında üzgün bir şekilde kendi kendine konuşmaya başlar. Tam o sırada bir ses duyar. Tonton Ali Dede, müzisyen çocuk grubuyla beraber Cimcime'nin yanındadır. Cimcime farkında olmadan müzikle şarkı söylemeye başlar ve yeteneğini keşfeder.

 
4-Cimcime ve Mıstık'ın Maceraları:


Amaç:
Çocuklara, sağlıklı yaşamayı öğretmek

Konusu: Cimcime, çok sağlıklı bir çocuktur. Ellerini yıkar, dişlerini fırçalar, terliyken soğuk su içmez ve annesini hiç üzmezmiş. Ancak bir gün mikrop onu kandırır ve terli terli soğuk su içmesini sağlar. Hapşırırken ağzını kapatmadığı için hastalık tüm arkadaşlarına bulaşır. Bir şeyler yapmalı ve mikrobu yenmelidir. Tüm arkadaşlar birleşir ve hastalıktan kurtulmak için plan yaparlar.

 
2-Masal Kütüphanesi:


Amaç:
Çocuklara kitapları sevdirmek, kütüphane alışkanlığı kazandırmak.

Konusu: Kitapları sevmeyen Cimcime adında küçük bir kız çocuğu, mahallede açılan Masal Kütüphanesi'ne gittiğinde bütün düşünceleri değişir. Kütüphanenin sahibi tonton Ali Dede, Cimcime'ye bir kitap verir. Çünkü bu kütüphaneye gelen tüm çocuklar, kitapların içinde yolculuk yapıyordur.

 
 
   
© 2011-2016 Masal Abla.
Tüm hakları saklıdır.